Společná mše se ZŠ Maltézských rytířů

Ve středu 20. června se se všemi dětmi vydáme na návštěvu základní školy Maltézských rytířů a navštívíme jejich školní mši. Odcházet budeme po svačině, není nutný dřívější příchod do MŠ. Logopedie bude probíhat v běžném režimu až do odchodu dětí. 

S SEBOU: Malý batůžek a v něm láhev s pitím. 
Vyzvedávání "po obědě" bude možné až ve 13:00.

Výlet do katedrály v Praze

Ve středu 27. června pojedeme s dětmi, kterým už bylo nebo o prázdninách bude 5 let, na slavnostní mši církevních škol do katedrály Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Akce bude bezplatná, sponzoruje ji arcibiskupství. 


KDO: Děti narozené od 6/2011 do 8/2013.
S SEBOU: Batoh a v něm láhev s pitím a pláštěnku. 
V KOLIK: Příchod do MŠ do 7:45,
Čas vyzvedávání "po obědě" bude ještě upřesněn. 

Pro mladší děti bude připravená běžný program ve školce. Logopedie bude přeložena na čtvrtek 28.6.

Rozloučení s předškoláky

V úterý 19. června Vás zveme na rozloučení s předškoláky aneb "Výkop do školy". Je určen nejen pro děti a rodiče dětí odcházejících do školy, ale i pro všechny ostatní děti a rodiče z naší školky. 


Můžete se těšit na:
 • Pasování školáků
 • Dětské soutěže
 • Opékání špekáčků
Do pátku 15. června nám prosím nahlaste, zda se úterní akce zúčastníte, aby na Vás zbyl buřtík:-). Děkujeme za spolupráci a těšíme se na Vás. 

Drobné informace


 • Rodiče dítěte, které nedovezlo z výletu krabičku s voskovkami, se přihlásí u učitelek ve třídě Broučků.
 • Kdo má zájem o foto z besídky pro maminky a z Noci kostelů, nahlásí svůj e-mail ve třídě Broučků. 

Informace o logopedii

Vážení rodiče, 

vzhledem k mnoha novým opatřením, která musíme v mateřské škole přijímat a vzhledem k osobním důvodům paní logopedky Vám oznamujeme, že od příštího školního roku logopedie ve školce nebude. Je možné, že paní logopedka bude ordinovat každou středu v ordinaci v OÚNZ Kladno. Doporučujeme rodičům, kterých se to týká, zkonzultovat tuto situaci s paní logopedkou osobně. Máte možnost si s ní domluvit další péči nebo vyhledat od září jiného logopeda. 
Děkujeme za pochopení

Přijaté děti na školní rok 2018/2019

23,  1, 19, 12, 20, 13,  6,  4,  5,  3,  11,  2.

 

Prosíme rodiče přijatých dětí, kteří se rozhodnou přijetí na naši CMŠ nevyužít, a chtějí odstoupit od žádosti, aby nám to neprodleně písemně sdělili na internetovou adresu školy:

cms-radost@cms-radost.cz,

abychom mohli přijmout náhradníka.

 

 

Třídní schůzka pro nově přijaté děti se bude konat 14. 6. 2018 od 16.00 v prostorách CMŠ Radost

Prázdninový provoz

Vážení rodiče, 


v době hlavních prázdnin bude naše MŠ uzavřena od 16. 7. 2018 do 31. 8. 2018. Školní rok v mateřské škole začíná 3. 9. 2018.

Pozn.: Zájemci o prázdninový provoz v naší mateřské škole se přihlásí u ředitelky školy nejpozději do 31. 5. 2018. Úhrada pobytu musí proběhnout v měsíci červnu.

Prázdninový pobyt v městských MŠ nezajišťujeme. 

Upozornění na klíšťata

Vážení rodiče, 


vzhledem k teplému počasí se již objevila klíšťata. Prosíme o pravidelnou kontrolu vašich dětí, protože školní zahrada je u lesa a také téměř každý den jdeme na vycházku do lesa.
Děkujeme

Režim dne v naší MŠ

6:30        odemykání MŠ
6:35-8:15       příchody dětí do třídy
8:15-9:00        ranní program (cvičení, ranní kruh)
9:00                SVAČINA
9:15-10:00      dopolední program (tvoření, zpívání,...)
10:15-11:45    vycházka
12:00              OBĚD
12:30-13:00   vyzvedávání dětí po obědě
13:00-14:30    polední klid
14:45              SVAČINA
15:00-16:25   vyzvedávání dětí
16:30        zamykání MŠ

Prosíme Vás o dodržování časů příchodů a vyzvedávání dětí. Výjimky možné po předchozí dohodě s paní učitelkou ve třídě dítěte.

Seznam věcí potřebných do MŠ

 • Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školy (tričko, tepláky, legíny, sukně/zástěrka). Dítě v tomto oblečení stráví většinu dne, je proto velice důležité, aby se v něm cítilo příjemně. Ve třídě je teplo, je zbytečné, aby děti měly na tričku mikinu (stačí tričko s dlouhým rukávem) nebo na punčocháčích ještě tepláky.
 • Přezůvky-pohodlná obuv s pevnou patou, kterou bude mít dítě ve třídě. Vyberte s dítětem takovou obuv, kterou si dokáže samo obout.
 • Oblečení pro pobyt venku přizpůsobte ročnímu období. Doporučujeme jednu sadu oblečení na písek, kde se dítě může ušpinit a druhou sadu na procházky do lesa.
 • Minimálně jednu kompletní sadu náhradního oblečení pro případ ušpinění. Mladším dětem připravte sady náhradního oblečení 2 až 3, u některých je zpočátku polití velmi časté.
 • Pláštěnka a gumovky (kromě zimy). Na oboje je místo v šatně školky.
 • Pyžamo. Každé pondělí přinesete čisté a v pátek si ho odnesete na vyprání.

Všechny věci, které bude dítě nosit do školy, označte (jménem, monogramem či značkou) a dbejte na to, aby si děti své věci poznaly.

Při volbě oblečení myslete na to, aby si ho dítě umělo obléci samo. Z našich zkušeností jsou nešikovné úzké nohavice některých tepláků (dětem nejdou přetáhnout přes nožičky), mikiny, které téměř nejdou přetáhnout přes hlavu nebo zbytečně složité oblečení na ven.