Den rytířů a princezen

V pátek 20. dubne během dopoledne oslavíme v naší školce nadcházející svátek svatého Jiří uspořádáním "Dne rytířů a princezen". Na tento den oblékněte již ráno v šatně holčičky jako princezny a kluky jako rytíře. Nemusíte vymýšlet nic složitého, stačí jednoduchý kostým. 


Pokud budete chtít dát rytířům meč, tak prosíme pouze z měkkého materiálu (molitan, karton apod.). Dřevěné či kovové meče jsou z bezpečnostních důvodů nevhodné. Děkujeme za pochopení. 

Prosba pro rodiče Medvídků

Prosíme rodiče Medvídků o donesení 1 čistě bílého trička s krátkým rukávem. Tričko využijeme na besídku, doneste ho prosíme nejlépe v týdnu od 16. do 20. dubna.


Děkujeme p. uč. Lída a Anička

Výlet třídy Medvídků

V úterý 17. dubna pojedeme s dětmi ze třídy Medvídků na výlet do Prahy. Navštívíme pohádkovou výstavu pořádanou Českou televizí na Kavčích horách. Do Prahy pojedeme vlakem a protože jsou děti šikovné, svezeme se i metrem. 

Cena výletu by neměla přesáhnout 70 Kč, ale ještě upřesníme podle počtu dětí. Platit se bude až po výletě. Je důležité, aby děti ze třídy Medvídků byly ve školce nejpozději v 8 hodin

S sebou dejte dětem batůžek a v něm pláštěnku a lahev s pitím (cca 0,5 litru, překontrolujte, že lahev neprotéká). Svačinu dostanou děti ze školky, pozdní oběd máme zajištěn po návratu v MŠ. Vyzvedávat děti můžete cca od 14:45. Bylo by dobré nenechávat je ve školce moc dlouho, po výletě budou unavené.

Paní učitelky Lída a Anička

Prosba o nahlášení účasti dítěte

Vážení rodiče,

vzhledem k dosavadním velmi nízkým počtům dětí během dnů tzv. vedlejších prázdnin Vás chceme požádat o spolupráci s nahlášením dětí dopředu na tyto dny.

Do konce letošního školního roku se jedná o tato data:

PÁTEK 2. 2.            POLOLETNÍ PRÁZDNINY

26. 2.-2. 3.             JARNÍ PRÁZDNINY-OKRES KLADNO

ČTVRTEK 29. 3.       ZELENÝ ČTVRTEK-VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

PONDĚLÍ 30. 4.        ŘEDITELSKÉ VOLNO NĚKTERÝCH ZŠ

PONDĚLÍ 7. 5.          ŘEDITELSKÉ VOLNO NĚKTERÝCH ZŠ

Prosíme Vás před těmito daty vždy přibližně týden dopředu nahlásit, zda Vaše dítě bude či nebude ve školce.

Pozn: Neznamená to, že musíte v těchto dnech děti dávat k babičce či nechávat doma, ale z provozních důvodů nám velmi pomůže dopředu vědět, kolik dětí ve školce bude.

Děkujeme za spolupráci. 

Režim dne v naší MŠ

6:30        odemykání MŠ
6:35-8:15       příchody dětí do třídy
8:15-9:00        ranní program (cvičení, ranní kruh)
9:00                SVAČINA
9:15-10:00      dopolední program (tvoření, zpívání,...)
10:15-11:45    vycházka
12:00              OBĚD
12:30-13:00   vyzvedávání dětí po obědě
13:00-14:30    polední klid
14:45              SVAČINA
15:00-16:25   vyzvedávání dětí
16:30        zamykání MŠ

Prosíme Vás o dodržování časů příchodů a vyzvedávání dětí. Výjimky možné po předchozí dohodě s paní učitelkou ve třídě dítěte.

Seznam věcí potřebných do MŠ

  • Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školy (tričko, tepláky, legíny, sukně/zástěrka). Dítě v tomto oblečení stráví většinu dne, je proto velice důležité, aby se v něm cítilo příjemně. Ve třídě je teplo, je zbytečné, aby děti měly na tričku mikinu (stačí tričko s dlouhým rukávem) nebo na punčocháčích ještě tepláky.
  • Přezůvky-pohodlná obuv s pevnou patou, kterou bude mít dítě ve třídě. Vyberte s dítětem takovou obuv, kterou si dokáže samo obout.
  • Oblečení pro pobyt venku přizpůsobte ročnímu období. Doporučujeme jednu sadu oblečení na písek, kde se dítě může ušpinit a druhou sadu na procházky do lesa.
  • Minimálně jednu kompletní sadu náhradního oblečení pro případ ušpinění. Mladším dětem připravte sady náhradního oblečení 2 až 3, u některých je zpočátku polití velmi časté.
  • Pláštěnka a gumovky (kromě zimy). Na oboje je místo v šatně školky.
  • Pyžamo. Každé pondělí přinesete čisté a v pátek si ho odnesete na vyprání.

Všechny věci, které bude dítě nosit do školy, označte (jménem, monogramem či značkou) a dbejte na to, aby si děti své věci poznaly.

Při volbě oblečení myslete na to, aby si ho dítě umělo obléci samo. Z našich zkušeností jsou nešikovné úzké nohavice některých tepláků (dětem nejdou přetáhnout přes nožičky), mikiny, které téměř nejdou přetáhnout přes hlavu nebo zbytečně složité oblečení na ven.